ANG Spółdzielnia > Aktualności > Nowy numer Gazety Nienieodpowiedzialni

Nowy numer Gazety Nienieodpowiedzialni

W tym numerze tematem przewodnim jest bunt i gniew. 

“Bycie krytycznym wobec porządku jest dzisiaj nawet trendy. „Bikorpowi” liderzy odpowiedzialnych i społecznie zaangażowanych firm niekoniecznie mają za sobą chwilę olśnienia związaną z uświadomieniem sobie zła, za jakie odpowiada światowy biznes. Niekoniecznie obudzili się zlani potem i przerażeni, że stanęli po niewłaściwej stronie. Być może po prostu dostrzegli, że odpowiedzialność biznesu się opłaca. To dobrze, że sprzyja ona interesom, ale nie jest dobrze, gdy pragmatyzm wygrywa z powinnością i przyzwoitością” – pisze Artur Nowak-Gocławski w słowie wstępu.

A ponadto:

  • „Jestem wściekli jak diabli i nie zamierzam tego dłużej znosić” – pisze Marcin Napiórkowski
  • Sylwia Gregorczyk-Abram pyta, jak wyglądałyby dzisiejsze społeczeństwa bez wszystkich, którzy mieli chęć i odwagę powiedzenia „nie” zastanej rzeczywistości?
  • Prof. de Barbaro przekonuje, że im mniej nienawiści, tym więcej zdrowia, a Adam Aduszkiewicz, że gniew pozwala nam dotrzeć do prawdy.
  • W dziale ZA RZEKĄ Agnieszka Burton pisze o Aborygenach – ich mądrości i walce o przestrzeń.
  • Rafał Tomański przybliża to, co dzieje się w Honkongu, wracając do historii Tajpingów – jednych z najbardziej niezwykłych buntowników w historii świata.
  • Mirosław Proppe, prezes Fundacji WWF Polska, przekonuje, że w dobie kryzysu klimatycznego trzeba zmienić strategię. „Business as usual” już nie działa.
  • Prof. Krzysztof Obłój pisze o „firmach buntownikach”, które muszę przebyć długą i wyboistą drogę zanim przekonają innych uczestników rynku do swojej narracji. Ale, jak pisze, ma ona również w sobie piękną nagrodę.
  • Rozmowy z prof. Jerzym Bralczykiem, Marcinem Popkiewiczem i Majką Lipiak, założycielką agencji „Leżę i Pracuję”.
  • Recenzje filmowe, teatralne, książkowe, sztuka.

Jednym słowem – dużo dobrej lektury 🙂

10 lat ANG

10 lat temu, 8 września 2010 roku szalony iście pomysł Spółdzielni stał się rzeczywistością.Przez 10 lat stworzyliśmy razem coś bardzo Czytaj więcej

Booksy rozpoczyna współpracę z ANG Spółdzielnią

Do grona instytucji finansowych, obecnych w ofercie Booksy, dołącza ANG Spółdzielnia – organizacja pośrednictwa finansowego i ubezpieczeniowego z oddziałami na Czytaj więcej

Najlepsi dla świata

ANG Spółdzielnia pierwszą firmą z certyfikatem B Corp w branży finansowej w Polsce ANG Spółdzielnia jako piąta firma w Polsce Czytaj więcej

ANG Spółdzielnia z prezentami na nowe mieszkanie

Klienci ANG Spółdzielni otrzymają upominek do wykorzystania przy urządzaniu nowego mieszkania.W podziękowaniu za skorzystanie z jej usług, ANG udostępni specjalnie Czytaj więcej